Na Pomorskom odjelu Sveučilišta u Zadru održano je stručno predavanje o LNG-FSRU brodovima

U organizaciji Pomorskog odjela Sveučilišta u Zadru, Udruge pomorskih strojara – Split i Sindikata pomoraca Hrvatske, na Pomorskom odjelu Sveučilišta u Zadru održano je predavanje na temu Sustav uplinjavanja prirodnog plina na plovnoj jedinici za skladištenje i uplinjavanje.

Nakon uvodne riječi Pročelnika Pomorskog odjela, izv. prof. dr. sc. Luke Grbića, predavanje je održao upravitelj stroja Neven Radovniković, pom. st. I. klase, upravitelj stroja na LNG Hrvatska.

Prisutni su upoznati sa sustavom uplinjavanja prirodnog plina na plovnoj jedinici za skladištenje i uplinjavanje, odnosno plutajućem terminalu LNG Hrvatska koji se nalazi u Omišlju na otoku Krku. Tijekom predavanja je objašnjena tehnička izvedba i eksploatacija sustava te na koji način je zaštićen okoliš za vrijeme procesa uplinjavanja.