Održan kick-off sastanak projekta E-NAUT

Dana 7. veljače 2024. godine održan je kick-off sastanak projekta „Stjecanje STCW kompetencija u studijskim programima nautičkog smjera primjenom e-učenja i učenja na daljinu – E NAUT“.

Riječ je o istraživačkom projektu IP-UNIZD-2023 koje financira Sveučilište u Zadru iz sredstava za financiranje temeljne znanstvene djelatnosti.

Ciljevi projekta su:

• Izraditi teorijski okvir o online nastavi i e-učenju na visokoškolskim pomorskim institucijama u RH;
  • Mapirati STCW kompetencije u studijskim programima nautičkog smjera koje se mogu stjecati učenjem na daljinu, kontaktnom nastavom i hibridnom nastavom;
  • Definirati prednosti i nedostatke održavanje online nastave na studijskim programima nautičkog smjera;
  • Izraditi smjernice o mogućnostima učenja na daljinu, korištenju online alata i drugih tehnologija pri izvođenju nastave na studijskim programima nautičkog smjera.

Trajanje financiranje projekta: 24 mjeseca

Sastanak je vodila koordinatorica projekta Doc. dr. sc. Ana Gundić, a na sastanku su sudjelovali i ostali članovi projektnog tima: Prof. dr. sc. Dino Županović (Pomorski odjel Sveučilišta u Zadru), Nina Kostović, mag. ing. naut. (Pomorski odjel Sveučilišta u Zadru) i Doc. dr. sc. Srđan Vujičić (Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku).

Dio projektnog tima su i studenti diplomskog studija Organizacija u pomorstvu: Antonio Ćurković, univ. bacc. ing. naut. i Lovre Marfat, univ. bacc. ing. naut.