Predavanje predstavnika Sindikata pomoraca Hrvatske i Međunarodne federacije transportnih radnika na Pomorskom odjelu Sveučilišta u Zadru

Na Pomorskom odjelu Sveučilišta u Zadru održano je predavanje za studente prijediplomskog i diplomskog studija o značaju i ulozi Sindikata pomoraca Hrvatske i Međunarodne federacije transportnih radnika.
Nakon uvodne riječi Pročelnika Pomorskog odjela, izv. prof. dr. sc. Luke Grbića, predstavnici Sindikata pomoraca Hrvatske (SPH) i Međunarodne federacije transportnih radnika (ITF) upoznali su studente sa svojim radom, aktivnostima i problemima s kojima se pomorci susreću u svojoj karijeri.
Riječ je o predavanju koje je za cilj imalo upoznati mlade buduće pomorce sa izazovima s kojima se mogu susresti kad se otisnu na more te im približiti mrežu zaštite koju im SPH i ITF inspektorat mogu pružiti.
Aktivnim sudjelovanjem i brojnim pitanjima studenti Pomorskog odjela pokazali su interes za zaštitu svojih prava te radnih i životnih uvjeta na brodu, ali i saznali kome će se moći obratiti ako se na brodu zateknu u nepoželjnoj situaciji