Projekt MARESKILL

Projekt MareSkill teži boljem usklađivanju potreba industrije s obrazovnim programima. Uz Veleučilište u Šibeniku kao vodećeg partnera, projekt uključuje sljedeće projektne partnere: Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Rijeci, Hrvatsku gospodarsku komoru, Fenice Foundation NGO, Regionalnu agenciju za tehnologiju i inovacije, Nacionalni institut za oceanografiju i primijenjenu geofiziku - OGS i Sveučilište u Trstu, te pridružene partnere Malignani Instituto Tecnico Superiore i AluTech Razvojno Inovacijski Centar Šibenik. Tijekom sljedećih 30 mjeseci partneri će  raditi na razvoju obrazovnih programa koji će ciljanim skupinama pružiti ključne vještine potrebne za rad u sektorima plave ekonomije, poput nautičkog turizma, akvakulture i morske energije.

Članovi projektnog tima s Pomorskog odjela Sveučilišta u Zadru: Doc. dr. sc. Ana Gundić, Izv. prof. dr. sc. Marko Valčić, Doc. dr. sc. Astrid Zekić, Prof. dr. sc. Dino Županović i Doc. dr. sc. Ivan Toman.